Агро – Метео: Обилни врнежи од дожд

Вести

Овој вторник ни носи мала промена во временската прогноза. Врнежи најпрво во југоисточниот  регион, кои после пладне ќе се шират низ цела земја.

Врнежите кои претежно ќе бидат од дожд ќе запрат во вечерните часови а температурата денеска ќе се движи од -1°С до 3°С минималната додека пак максимална вредност ќе достигне од еден до околу 8°С.

Во главниот град температурата ќе достигне околу 5 степени.

Цела недела метеоролозите најавуваат дожд а на повисоките места снег.

Дождот на места ќе биде пообилен а повремено ќе дува засилен ветер од југоисточен правец.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *