Агро – метео: Се очекува дожд

Вести

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд.

Температурите ќе се движат меѓу 4 и 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура од 5 до 17 степени.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *