Денеска сончево и ветровито, од утре дожд

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност во јужните делови и со слаб јужен ветер. Наутро ќе биде посвежо. Минималната температура ќе се движи во интервал од еден до 10, а максималната од 20 до 26 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура до шест степени и максималната до 24 степени.

Од утре следува период на претежно облачно и значително посвежо време со врнежи од дожд со променлив интензитет. Врнежите ќе бидат пообилни во четврток, особено во западните и југозападните делови. Утре и задутре ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

May be an image of text that says "ден среда 06.10) четврток (07.10) време петок (08.10) сабота (09.10) ветер недела (10.10) мин.тем. тем. (℃) мак.тем. (C) 5до 12 8 до 15 17 до 22 8до13 до 13 12 до 18 7до 13 14 до 19 7до12 14до 19 15 15до 20"
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *