До петок многу топло време, викендот нестабилно со благ пад на температурите

Вести

До петок ќе преовладува стабилно и многу топло време.

В петок кон крајот на денот во источните делови ќе има изолирана појава на нестабилност, а во деновите од викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дневната температура ќе опадне за неколку степени.

Денеска ќе преовладува сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Повеќе услови ќе има во западните делови.

Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 37 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *