Времето денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

Вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 22 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 7.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *