Времето денеска променливо облачно време со пороен дожд

Вести

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на ситен град. Утринската температура ќе се движи во интервал од 6 до 10 степени, а дневната од 12 до 22 степени.

Во Скопје променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за краткотрајно невреме. Утринската температура ќе биде до 9 степени, а дневната до 20 степени.

И утре се очекува променливо време со пороен дожд.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *