Утре и задутре зголемена облачност, со краткотраен дожд

Вести

Утре и задутре ќе има зголемена облачност, а на места ќе има појава на краткотраен дожд, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата во овие два дена ќе се намали за неколку степени. Во Скопското подрачје не се очекуваат врнежи. Во петок и за време на викендот ќе преовладува стабилно и потопло време.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *