Денес многу топло, температурата до 39 степени

Вести

Времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 37 степени. До петок времето ќе биде сончево и многу топло, со пораст на дневната температура.

Во петок и за време на викендот ќе има појава на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *