Времето денеска сончево и ветровито

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Минималната температура ќе се движи од 5 до 18 степени, а максималната од 19 до 30 степени.

Следните денови ќе се задржи стабилно со свежи утра, а дневната температура ќе биде во благ пораст.

May be an image of text that says "ден петок (03.09) сабота (04.09) време недела (05.09) понеделник (06.09) ветер вторник (07.09) променлив 6 до 17 променлив мин.тем. (C) мак.тем. (C) ув 8 до 16 24 до 31 12 до 19 25 до 32 11 до 18 7 20 до 27 10 до 17 6 20 дω 28 5 21 до 28 6 7"

Во недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а на места се очекуваат и пообилни врнежи. Повремен пороен дожд со ретки грмежи ќе има и во понеделник.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *