Дизелот поскап за половина денар по литар

Новата малопродажна цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 59 денари за литар, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 58,50 денари.

Share
Прочитај повеќе

Наоблачување кон крајот на денов

Наоблачување кон крајот на денов, утре услови за дожд во крајните источни и западни делови од земјава.

Share
Прочитај повеќе

Услови и потребна документација за аплицирање на мерка 7 од ИПАРД – Рурален туризам

Повикот за Мерка 7 од ИПАРД 2 се очекува да биде на почеток на годинава. Имате доволно време за да се информирате за што се може да се аплицира, какви услови треба да се исполнат и кои документи се потребни.

Share
Прочитај повеќе

Преполовени водостоите на Дрим и Црна, Вардар во рамки на просекот

Водостоите на повеќето реки во земјава се намалени, а некои се нешто повисоки или во рамки на просекот за мај.

Share
Прочитај повеќе

Ловостој на Осломејското Езеро поради мрест на крапот

Од почетокот на мај започна ловостојот на Осломејско Езеро поради мрестот на крапот, кој редовно се одвива во овој период од годината.

Share
Прочитај повеќе