До петок сончево и топло време, а од сабота врнежливо

До петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност, додека од сабота се очекува влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава, соопшти УХМР.

Share
Прочитај повеќе

Полициски час од полноќ, продолжено работно време на угостителските објекти до 23.30 часот

Полициски час од полноќ, продолжено работно време на угостителските објекти и почнување со работа на вежбалните, фитнес центрите и теретаните, се дел од новите  мерки што главниот Кризен штаб препорачува да важат од среда…

Share
Прочитај повеќе

50.000 хектари државно земјоделско земјиште Владата ќе стави на продажба, почетна цена од 20 до 60 денари по квадрат

50.000 хектари државно земјоделско земјиште владата ќе стави на продажба. Парцелите ќе се продаваат на јавен оглас, а на лицитацијата почетната цена ќе се движи од 20 до 60 денари, во зависност од класата на земјиштето.

Share
Прочитај повеќе

Синдикалната кошница во април зголемена за 204 денари во однос на март

Синдикалната кошница со која се пресметуваат минималните месечни трошоци на едно четиричлено семејство во април е зголемена за 204 денари во однос на март.

Share
Прочитај повеќе