Променливо облачно време, попладне со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови.

Share
Прочитај повеќе

Нови одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица

Поради нови одрони од утрово со проблеми се одвива сообраќајот на дел од магистралата А3 на делницата од Делчево кон Македонска Каменица.

Share
Прочитај повеќе

Продолжен рокот за попис на пчелни семејства

До 15 јуни е продолжен рокот за попис на презимени пчелни семејства, информира денеска Агенцијата за храна и ветеринарство. Продолжувањето на рокот, како што соопштија од Агенцијата, е на барање на одгледувачите на пчели.

Share
Прочитај повеќе

Од денеска субвенција за вграден плински уред во возилата понови од 2005 година

За оваа намена Министерството за економија денеска ќе објави јавен повик за субвенционирање на дел од трошоците што ќе трае 60 дена и ќе се одвива по принципот „прв дојден прв услужен”.

Share
Прочитај повеќе