ОД ДЕНЕСКА ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА СЕ НОСИ МАСКА НА ОТВОРЕНО

Од денеска веќе нема да мора да се носи заштитна маска на отворено и ќе можат да се организираат свадби со ограничен број луѓе, што се последни чекори во олеснувањето на коронамерките во земјата

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно и свежо со локален дожд и ретки грмежи

Времето ќе биде променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд и ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Share
Прочитај повеќе