Сончево и топло, попладне дожд, температурата до 36 степени

ремето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Share
Прочитај повеќе