Министерот Хоџа: Ги повикувам сточарите да аплицираат на повикот на Платежната агенција за набавка на педигриран добиток

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, денеска објави два јавни повици, наменети за поддршка на сточарството.

Share
Прочитај повеќе

Десетти Балкански интернационален вински натпревар

Од 2 до 4 јуни во „Холидеј ин“ во Скопје, во коорганизација на здружението „Вина од Македонија“, се одржува десеттото јубилејно издание на Балканскиот интернационален вински натпревар (BIWC).

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето во земјава ќе биде и сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе