Влажни коловози на патиштата, возете внимателно

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

Share
Прочитај повеќе

Влажниот бран ќе го намали интензитетот на сушата, временските услови се погодни за берба

Влажниот бран што деновиве ја зафати земјава, нема да го реши проблемот со сушата, но нејзиниот интензитет во следниот период сепак ќе биде намален, велат агрометеоролозите од УХМР.

Share
Прочитај повеќе

Облачно и свежо, со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните делови

Претежно облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава.

Share
Прочитај повеќе