Постапката за формирање на комисија се става во мирување

Постапката за формирање на комисија се става во мирување

Share
Прочитај повеќе

Прес – конференција на министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа на тема една година од мандатот како министер на МЗШВ Хоџа: Остваривме позитивни резултати во време на глобална криза. Искрено се надевам дека земјоделците ја препознаа мојата позиција – секогаш на нивна страна!

Вчера, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, одржа прес – конференција за медиумите во големата сала на МЗШВ.

Share
Прочитај повеќе

Прекугранични туристички доживувања во регионите на Пелагонија и Корча

Историскa, гастрономска, адреналинска, градска и крафт се уникатните туристички доживувања кои може секој турист да ги доживее прекугранично во регионите на Пелагонија и Корча.

Share
Прочитај повеќе

Бочварски: Ги надминавме проблемите, интензиво се гради експресниот пат Градско-Прилеп

Експресниот пат Градско – Прилеп е приоритет за Владата и има големо економско и социјално значење за целиот регион, изјави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски кој со директорот на претпријатието за Државни патишта Ејуп Рустеми вчера извши увид на работите на делницата Дреново-Фариш.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со умерен северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Share
Прочитај повеќе