Денес исплатени субвенции за градинари и овоштари

Денес се исплатени субвенциите за предаденото остварено производство на градинарски и овошни култури во преработувачки капацитети.

Share
Прочитај повеќе

Дезинсекција на подрачјето на Општина Теарце

На територија на Општина Теарце на 16 и 17 септември од 21 часот до раните утрински часови ќе се врши теристичка адултицилна дезинсекција од страна на екипи на Центарот за јавно здравје од Тетово.  Во случај на непогодни временски услови ќе се одложи за следниот поволен ден.

Share
Прочитај повеќе

Оглас од Здружението за одгледувачи на овци ШАРПЛАНИНЕЦ Тетово

Здружението за одгледувачи на овци ШАРПЛАНИНЕЦ Тетово има потреба од ангажирање на три лица

Share
Прочитај повеќе

Во петок во 12 часот во Хотел Романтик – Велес ќе се одржи обука за ОРГАНСКО ЗЕМЈОДЕЛСКО ПРОИЗВОДСТВО како дел од проектот „Договорно производство на органска пиперка“.

Во петок во 12 часот во Хотел Романтик – Велес ќе се одржи обука за ОРГАНСКО ЗЕМЈОДЕЛСКО ПРОИЗВОДСТВО како дел од проектот „Договорно производство на органска пиперка“.

Share
Прочитај повеќе

„One cable” во индустриската зона „Сарај” инвестиција вредна три милиони и 30 вработени

„One cable”, истакна Заев, инвестира во современо производство на кабли за домашниот пазар, но и за извоз, а своите производи веќе ги пласираат во неколку земји.

Share
Прочитај повеќе

Поради глад дивите свињи сѐ почесто ги посетуваат селата во Кичевско

Сѐ поголемиот дефицит на храна и нивната сѐ поголема бројност во природата, придонесоа дивите свињи во повеќе села во Кичевско да се шетаат среде бел ден

Share
Прочитај повеќе

Времето денес ќе биде сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе