Водостојот на реките под просекот

Драстичен пад бележат Црн Дрим кај Ложани, Вардар кај Јегуновце, Пчиња кај Пелинце и Треска кај Македонски Брод.

Share
Прочитај повеќе

Бочварски и Рустеми на увид во изградбата на експресниот пат Градско – Прилеп

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми денеска ќе извршат увид во изградбата на експресниот пат Градско – Прилеп (делница Фаришка клисура-Дреново).

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Share
Прочитај повеќе