Утре во Македонски Брод ќе се спроведува теристичка дезинсекција со цел уништување на комарци

Утре, четврток, 2. 9. 2021 година во периодот од 21 до 03 часот на територијата на Македонски Брод, екипа од Центарот за јавно здравје-Прилеп ќе ја спроведува теристичката (од земја) дезинсекција со цел уништување на комарци

Share
Прочитај повеќе

Денес сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Денес ќе преовладува сончево време со умерена облачност.

Share
Прочитај повеќе