Николовски: Завршува изградбата на системот за наводнување Салвишко Поле, овој нов и модерен систем во јули стартува со работа

Системот за наводнување Славишко Поле е во завршна фаза и летово, кон крајот на јули ќе биде пуштен во употреба.

Share
Прочитај повеќе

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Утре на повеќе места, а во недела претежно во западните делови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. 

Share
Прочитај повеќе

Николовски од Битола: Подготвивме мерки за поддршка на секој земјоделец, Ве повикувам максимално да ги искористите

Продолжува карванот со теренската кампања „Поддршка за секој земјоделец“. Вчера министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски беше во посета на Битола и околината.

Share
Прочитај повеќе