Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе се задржи сончево и многу топло со краткотрајна нестабилност кон крајот на денот во југозападните делови.

Share
Прочитај повеќе

Николовски од Битола: Продолжуваме да даваме силна поддршка на земјоделците преку ефикасни програми

Со Караванот „Поддршка за секој земјоделец“ денеска сум во Битола. Го посетив Пеце Анчевски од село Лажец Битолско.

Share
Прочитај повеќе

Потсетување до сите сточари, во тек е повикот за набавка на силоси

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува земјоделците – сточари дека во тек е јавен повик за набака на силоси за сточна храна со капацитет до 25 тони од мерката 121 „Инвестиции за модернизација на земјоделски стопанства“, подмерка 121.9 – Набавка на силоси.

Share
Прочитај повеќе