Писмо до претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски

Во овој клучен период се носат исклучително важни закони за нашите сограѓани земјоделци и традиционалните земјоделски семејства.

Share
Прочитај повеќе

Николовски повторно апелира: Пратениците да ги изгласаат законските измени

Пратениците да ги изгласаат законските измени, за да се исплати поддршката на тутунарите.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Share
Прочитај повеќе

Илиевски за штетите од невремето

На вчерашната седница на Советот на општина Битола, била прифатена иницијативата на советникот Методија Илиевски од СДСМ за дополнување на нови членови, односно експерти од сферата на земјоделството во комисијата за штети од елементарни и други непогоди.

Share
Прочитај повеќе

Бачовски: Ајхан Јашаров од Тополница преку мерката 113 има набавено млин за мелење жито, преса балирачка, лента за товарање бали, молзачка за кози и пумпа за наводнување

Директорот на Платежната агенција, Никица Бачовски, во текот на вчерашниот ден го посети семејството Јашарови од село Тополница, Радовиш.

Share
Прочитај повеќе