АСО: Земјоделци и фармери за три месеци во осигурување вложија 2 милиони евра

Вкупно 600 индивидуални земјоделци и фармери и уште педесетина аграрни компании за првите три месеци годинава ги осигурале своите посеви, плодови и животни. 

Share
Прочитај повеќе

Денеска претпладне облачно и дожд, попладне сончево со температура до 34 степени

Претпладнево на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Министерот Николовски ќе учествува на министерска конференција во Берлин

На иницијатива на германската Влада во соработка со земјите членки на G7 (Група 7), во која членуваат седум држави со најнапредни економии, денес 24.06.2022 година, во Берлин ќе се одржи министерска конференција, на која ќе учествува министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски.

Share
Прочитај повеќе