Исплатата не пензиите почнува од 28 јуни

Владата на вчерашната   седница ја усвои Информацијата за исплата на пензии за месец јуни 2022 година со задолжување на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27 јуни.

Share
Прочитај повеќе

Човечкото невнимание причина за 95 проценти од пожарите, ризик се и високите температури

Пожарите се причина поради која секоја година светот губи шуми, човечки животи, и се соочува со материјални штети.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска ќе биде сончево и топло до 38 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе