Вратен во функција експлоатацискиот бунар за топла вода од системот „Геотерма“ во Кочани

По неколкугодишен застој во работењето, вработените во комуналното јавно претпријатие „Водовод“ од Кочани го вратија во функција бунарот за црпење топла вода од системот за експлоатација и реинјектирање на „Геотерма“

Share
Прочитај повеќе

Нивоата на повеќето реки под просекот за април

И покрај влажниот бран што ја зафати земјава, нивоата на повеќето реки се под месечниот просек. покажуваат денешните хидролошки мерења.

Share
Прочитај повеќе

Најмногу дожд во Лазарополе, најстудено на Шапка

Утрово е најстудено на Попова Шапка, 0 степени, а најтопло, со максимални 12 степени, е во Гевгелија и Дојран. 

Share
Прочитај повеќе

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. 

Share
Прочитај повеќе

Пензионерите ќе ги добијат пензиите пред празниците, од понеделник почнува етапната исплата

Oд понеделник – 26 април почнува етапната исплата на априлските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19.

Share
Прочитај повеќе